Prague Proms 2019

Prague Proms 2019

Patnáct let od prvního koncertu Proms v Praze si možná říká o malé ohlédnutí. Desítky jmen, koncertů a společných zážitků nám utkvěly v hlavách, ale především se těšíme na ty co přijdou.

Letos jsme přizvali opět osobnosti klasické i jazzové hudby, výjimečné umělce ze zahraničí i z domova.

Klasickou část Proms bude reprezentovat tenorista Ramón Vargas, který spolu se slovenskou sopranistkou Lenkou Máčikovou a Marcellem Rotou potěší milovníky opery, Čajkovského hudba v podání ČNSO pod taktovkou Ilyi Mashkeviche pak příznivce romantické hudby.

Jedinečný Epoque kvartet není třeba představovat, má svou základnu posluchačů, a jejich koncerty jsou vyhlášené brilancí, virtuozitou a nasazením.

Zástupci současné generace trumpetistů, skvělí Jiří Houdek a Marek Vajo zahrají spolu s Alešem Bártou barokní hudbu na tradičním koncertu v Chrámu sv. Barbory v Kutné Hoře.

Festival zahájí rozšířený sbor The Jeremy Winston Chorale a spolu s Českým národním symfonickým orchestrem naplní Smetanovu síň řádnou porcí skvělého Gospelu!

Jazzová hudba má na Proms Prague tradičně rozsáhlý prostor.  Poprvé se Vám představí bigband Thomase Gansche, leadera Mnozil Brass, dalšími premiérami budou koncerty newyorských Hot Sardines a The Loop Jazz Orchestra Jana Hasenöhrla.

Na své si přijdou i milovníci Banjo Bandu Ivana Mládka, Jazz Efterrätt oslaví spolu s jeho dřívějšími členy 21 let existence, těšit se můžete na legendární Mezzoforte!

Nebyl by to festival Prague Proms, bez Hollywoodské noci. Carl Davis přijal opět pozvání, a my jsme připravili večer, který je nabitý novinkami i tím co potěší dnes jako před lety. Sólisty budou David Kraus, Ondřej Izdný, Lenka Máčiková a další.

Carl Davis si pak přichystal další skvělý koncert, který připomene písničky nejen Beatles, ale i tvorbu jednotlivých členů po rozpadu kapely. Nazval jej Beatles a jejich svět. Kvartet sólistů je hvězdný, vedle Terezy Maškové a Evy Burešové se postaví Jeremy Winston a Merkell Williams.

Těšíme se na vás, ať už ve Smetanově síni, La Fabrice, Kutné Hoře, Hybernii, Anežském klášteře, nebo v novém The Loop Jazz Clubu v našem studiu v Hostivaři.