Lenka Máčiková

slovenská sopranistka, pravidelně zpívá na předních operních scénách doma i v zahraničí. Jako studentka VŠMU získala první místo na mezinárodní soutěži Antonína Dvořáka v Karlových Varech.

Dvakrát za sebou cenu Literárního fondu za ztvárnění postav Amora (Ch. W. Gluck: Orfeus a Eurydika) ve Slovenskom národnom divadle a za roli Despiny (W. A. Mozart: Cosi fan tutte) v Národním divadle v Praze. S velkým úspěchem hostovala v Opere Narodovej ve Varšavě, na italských operních scénách v Como, Brescii, Pavii a Cremone. Ve Francii v Angers a Nantes, na koncertním pódiu v Katare, Stockholmu, Sarajevu, ale také na hudebním festivalu Pražské jaro. S Národním divadlem Praha, se kterým nadále pravidelně spolupracuje, absolvovala koncertní turné po Japonsku, v hlavní postavě Paminy v Kouzelné flétně Wolfganga Amadea Mozarta. V roce 2014 debutovala jako Liška Bystrouška ve stejnojmenné opeře Leoše Janáčka v Národním divadle v Praze pod režijním vedením Ondřeje Havelky, se kterým též natočila DVD barokní opery Giuseppe Scarlattiho Kde je láska, tam je žárlivost v titulní úloze hraběnky Clarice. Tento film vysílala i Česká televize. S úspěchem se představila i v Anglii, na jednom z nejprestižnějších operních festivalů světa v Glyndebourne, v postavě Zerliny z Mozartovy opery Don Giovanni.

V roce 2017 nastudovala postavu Mirindy z Vivaldiho opery Arsilda, a jako jediná Slovenka získala prestižní Slovenské ocenění " Deska za nejlepší představení sezóny".

S touto operou se také představila na prknech několika evropských podií, v Lille, Luxembourgu, Caen a Versailles.