O festivalu

Patnáct let od prvního koncertu Proms v Praze si možná říká o malé ohlédnutí. Desítky jmen, koncertů  a společných zážitků nám utkvěly v hlavách, ale především se těšíme na ty co přijdou. 

Letos jsme přizvali opět osobnosti klasické i jazzové hudby, výjimečné umělce ze zahraničí i z domova.
Klasickou část Proms bude reprezentovat tenorista Ramón Vargas, který spolu se slovenskou sopranistkou Lenkou Máčikovou a Marcellem Rotou potěší milovníky opery, Čajkovského hudba v podání ČNSO pod taktovkou Ilyi Mashkeviche pak příznivce romantické hudby.

Jedinečný Epoque kvartet není třeba představovat, má svou základnu posluchačů, a jejich koncerty jsou vyhlášené brilancí, virtuozitou a nasazením.

Současná generace trumpetistů, skvělí Jiří Houdek a Marek Vajo zahrají spolu s Alešem Bártou barokní hudbu na tradičním koncertu v Chrámu sv. Barbory v Kutné Hoře.

Festival zahájí rozšířený sbor The Jeremy Winston Chorale a spolu s Českým národním symfonickým orchestrem naplní Smetanovu síň řádnou porcí skvělého Gospelu!

Jazzová hudba má na Proms Prague tradičně rozsáhlý prostor,  a tak se vám poprvé v Praze představí bigband Thomase Gansche, leadera Mnozil Brass a dalšími premiérami budou i newyorští Hot Sardines a The Loop Jazz Orchestra Jana Hasenöhrla.

Na své si přijdou i milovníci Banjo Bandu Ivana Mládka, Jazz Efterrätt oslaví spolu s přáteli, kteří kapelu provázeli, 21 let existence, a pak legendární Mezzoforte!

Nebyl by to festival Prague Proms, bez Hollywoodské noci. Carl Davis přijal opět pozvání, a my jsme připravili večer, který je nabitý novinkami i tím co potěší dnes jako před lety. Sólisty budou David Kraus, Ondřej Izdný, Lenka Máčiková a další.

Carl Davis si pak přichystal další skvělý koncert, který připomene písničky nejen Beatles, ale i tvorbu jednotlivých členů po rozpadu kapely. Nazval jej Beatles a jejich svět. Kvartet sólistů je hvězdný, vedle Terezy Maškové a Evy Burešové se postaví Jeremy Winston a Merkell Williams.

Těšíme se na vás, ať už ve Smetanově síni, La Fabrice, Kutné Hoře, Hybernii, Anežském klášteře nebo v novém The Loop Jazz Clubu, v našem studiu v Hostivaři.