Carl Davis Hollywood Night

VIDEO: Festival Prague Proms uzavřela tradiční Holywoodská noc

Česká televize odvysílala reportáž k poslednímu koncertu festivalu Prague Proms 2019, který se odehrál za bouřlivého potlesku Smetanovy síně.

Vyprodaná Smetanova síň Obecního domu aplaudovala ve stoje závěrečnému koncertu festivalu Prague Proms 2019. Skvělé představení Českého národního symfonického orchestru pod vedením Carla Davise s přispěním neméně povedených sólových vystoupení Ondřeje Izdného, který interpretoval píseň Hollow Talk z švédsko-dánského seriállu Most, sopranistky Lenky Máčikové, jenž připomněla baladu z oscarových Tří billboardů za Ebbingem, Davida Krause zpívajícího blues z krimithrilleru Kdo nastaví kůži a Jorge Concepciona, který s písní Tuyo odkazoval na hudbu k seriálovému hitu Narcos. K jedním z vrcholů večera zajisté patřilo i procítěné vystoupení v podání Martina Huby, jenž za doprovodu orchestru přednesl řeč Winstona Churchila z filmu Nejtemnější hodina.

„Je pro mě velká čest spolupracovat s ČNSO a být součástí vrcholu festivalu a sezóny. ČNSO je orchestr, který umí zahrát jakýkoliv žánr hudby, hráči jsou rychlí jako blesk. Koncert s nimi je pro mě vždy velkou radostí,“ tak se o vystoupení s orchestrem vyjádřil dirigent večera Carl Davis.

Zdroj: Česká televize