Jeff Nelsen

Patří k mnoha kanadským hornistům, kteří vyrostli na venkově a hudba jim dopřála možnost poznat svět. Neutuchající obdiv ze strany publika i jeho studentů trvá už více než pětadvacet let. Už devátým rokem je nejen sólovým hornistou Canadian Brass, ale i tak významných orchestrů, jakými jsou např. Newyorská filharmonie, Losangeleská filharmonie, orchestry v Bostonu, Chicagu, St. Louis, Cincinnati nebo v Montrealu. V loňském roce vystoupil v Carnegie Hall spolu s Filadelfskou filharmonií a kanadským kolegou Yannickem Nézet-Séguinem jako hostující první hornista.
Jeff vyučuje na prestižní fakultě Jacobs School of Music na univerzitě v Indianě. Je zakladatelem společnosti Fearless Performance LLC, která se zaměřuje na školení hudebníků i podnikatelů, a jejíž cílem je zlepšení psychiky a dosažení co nejlepších výkonů. V roce 2011 vydal slavné pojednání, tzv. TED (platforma volně přeložená jako "myšlenky hodné šíření", pozn. překl.) na téma Hra beze strachu. Je obrovským fandou broadwayské scény, hrál například kompletní představení dvou muzikálů, nominovaných na ceny Tony, a sice: "Chitty Chitty Bang Bang" (Sherman Brothers) a "Pirátská královna" (Boublil a Schönberg). Jeff také absolvoval turné s Michaelem Boltonem a Barrym Manilowem, nahrával s Michaelem Bubléem a popovou kapelou "Barenaked Ladies". Nahrál desítky filmových i herních soundtracků. Se svou manželkou, mezzo-sopranistkou Ninou Yoshidou Nelsenovou, vystupuje v recitálech i populárních abonentních řadách. V letech 2014-16 byl prezidentem Mezinárodní hornové asociace. Jeff hraje na nástroj Dieter Otto 180 K-JN (Nelsen Model), který spoluvytvářel s německým nástrojařem Martinem Eckerem. Nátrubek, na který hraje, zase navrhoval spolu se Scottem Laskeym. Vlastní nakladatelství "Perform Music", ve kterém brzy vyjdou online video kurzy na téma "Základy hry na lesní roh" i "Technika výuky hry beze strachu", na nichž spolupracuje s Královskou konzervatoří v Torontu.
Ruku v ruce s hudební magií je i nadšeným kouzelníkem a často své iluzorní umění předvádí i během koncertů. Je členem Akademie magických umění na světově proslulém Magic Castle v Los Angeles. Za nejvíce magický čas však považuje chvíle sdílené se svou okouzlující ženou a dvěma kouzelnými syny Rhysem a Blairem.