Chuck Daellenbach

Už od založení souboru v roce 1970 je Chuck Daellenbach nejen členem Canadian Brass, ale také mozkem souboru. Hraje klíčovou roli ve všech projektech, na světových turné a nahrávkách. Chuck a jeho pozlacené, karbonové tuby jsou základním kamenem při vytváření repertoáru souboru - od baroka až po jazz. Chuck pochází z rodu německých a švýcarských hudebníků, vyrůstal a k hudbě byl svým otcem veden ve Wisconsinu.
Jako teenager začal Chuck studovat u legendárního tubisty Chicagského symfonického orchestru Arnolda Jacobse a tvrdí, že svého učitele má po celou dobu své kariéry stále před očima.
Po absolvování Eastman School of Music vyučoval na Hudební fakultě Torontské univerzity. Jeho akademické plány však záhy padly, to když se setkal s trombonistou Genem Wattsem a společně založili tento jedinečný kvintet.
Během dalších 38 let společně dovedli Canadian Brass na špičku svého oboru. Chuckova komunikace s posluchači, ať se zasvěcenci nebo laiky, pomáhá stavět pomyslný most ke skvělé hudbě. Tento snad nejuznávanější světový tubista má na svém kontě přes 100 nahrávek, vystoupil s řadou  nejvýznamnějších hudebníků a dirigentů posledních čtyřiceti let.
Chuck neustále a neúnavně pracuje na několika projektech najednou. Jmenujme například sérii 200 žesťových děl vydaných Hal Leonardem, mnoho z nich s doprovodným CD, které znají studenti hudby po celém světě. Je prezidentem Canadian Brass Publishing i Opening Day Entertainment Group, nahrávací společnosti souboru. 

 

 

Foto: Bo Huang