Caleb Hudson

Caleb Hudson je novým členem Canadian Brass. Absolvoval bakalářské a magisterské studium na Juilliard. Vystupuje jako sólista na mezinárodní scéně. Deník New York Times označil jeho hru jako brilantně stylovou.
Caleb je vyhlášeným specialistou na trumpetový part v obtížném Bachově Brandenburském koncertě č. 2. Hraním tohoto díla se prezentoval v koncertních sálech po celém světě, např. s orchestry Orpheus Chamber Orchestra, Orchestra of St. Luke's, Israel Philharmonic Soloists či s orchestrem Chamber Music Society působícím při Lincolnově centru.
Pohybuje se v široké škále hudebních stylů, má zkušenosti se sólovým hraním v Carnegie Hall, ale i s interpretací rané hudby. Je absolventem Interlochen Arts Academy a Ensemble Connect při Carnegie Hall.
Pro Canadian Brass také píše a aranžuje. Jeho skladby se objevily na dvou albech souboru: Perfect Landing a Canadian Brass: Great Wall of China. V roce 2015 zahráli Canadian Brass spolu s New York Philharmonic Principal Brass jeho skladbu White Rose Elegy ve světové premiéře v Lincolnově centru.
Caleb Hudson vyučuje hru na trubku na prestižní univerzitě North Texas College of Music.

 

 

Foto: Bo Hunag