Achilles Liarmakopoulos

Trombonista Achilles Liarmakopoulos je jeden z nejvýznamnějších hráčů své generace. Vedle vystupování s Canadian Brass je velmi žádán jako sólista a často koncertuje se skupinou Pink Martini.
Absolvoval četná koncertní turné v severní i jižní Americe, Evropě a Asii, vystupuje a vyučuje po celém světě.
Vystudoval Yaleovu universitu, dále Curtisův hudební institut, konzervatoře v San Francisku a v řeckých Athénách, odkud pochází. Po ukončení studia získal místo v Symfonickém orchestru řeckého rozhlasu. Hrál s Malajskou filharmonií, Symfonickým orchestrem v Jacksonville nebo s mládežnickým orchestrem Evropské unie.
Ve vlastních recitálech se představil publiku v Číně, Panamě, Španělsku, Francii, Nizozemsku, Rakousku, Finsku, Řecku, USA a Kanadě, sbíral rovněž ceny na soutěžích po celém světě, z nichž jmenujme namátkou Christian Lindberg International Competition, Yamaha Music Foundation of Europe (YMFE) nebo International Trombone Festival's Robert Marsteller/Conn-Selmer.
V osmnácti letech absolvoval jako vítěz pasadenské Grand Prize dvě sólová vystoupení ve Walt Disney Hall.
Nahrál pět sólových alb: "Obvious" s francouzskou harfistkou Coline-Marie Orliac, "Ethereal", "Trombone Atrevido", "Discoveries" a "Tango Distinto" s hudbou Astora Piazzolly pro NAXOS. Pět alb natočil i s Canadian Brass, účinkuje také na mnoha dalších nahrávkách s dalšími umělci zabývajícími se různými žánry.
V roce 2013 obdržel pozvání od ikony salsy Rubena Bladese, aby s ním vystupoval na koncertech v Lincolnově centru a v Madison Square Garden.
Od roku 2014 vyučuje hru na trombon na newyorské univerzitě CUNY.

 

 

 

Foto: Bo Huang